Rekenaarpraktyk N6 — Document SAL

June 2019 — N6 — Rekenaarpraktyk

N6 2019 Nated Business
Preparing document

📋 Document Analysis

🎯 200 marks ⏱️ 3h 📄 3 pages 📝 99 items found
See full analysis

Questions — A Preview of What to Expect in the Document

99
This section provides a quick preview of questions from the document. It may not display every question or the complete wording of each one. For the full content, including diagrams, tables and other information, view the original PDF above.
1.1Skryf VYF formele stappe neer in die volgorde waarin dit geneem moet word wanneer rekenaarhardeware vir sakeondernemings gekoop word. (5\
1.2
1.3Noem VIER finansi erings metodes om die verskaffer te betaal wanneer rekenaar s vir sakeondernemings gekoop word. (4\
1.4Identifiseer elke netwerktopologie wat in die sketse uitgebeeld word. Skryf slegs die antwoord langs die vraagnommer (1.4.1
1.4.2\op die aangehegte ANTWOORDBLAD neer.
1.4.1(6030196 Kopiereg voorbehou Blaai om asseblief
1.4.2
2.1Bestudeer die skermgreep van die Windows 10 Control Panel en kies die beste funksie om elke spesifieke taa uit te voer Skryf die antwoord langs die
2.1.6\p die aangeh gte ANTWOORDBLAD neer. 2.
1.1Opstelling van rekenaar vir 'n gestremde gebruiker
2.1In stal ering van 'n nuwe drukker
2.1Byvoeging van 'n nuwe gebruiker
2.1.4Opstelling van internettoegang
2.1.5Verandering van gebruikerwagwoord ( pas word
2.1.6
2.2.2
3.1
3.2.1Rekenaarwurm ( Computer worm
3.2.2Logiese bom Logical bomb (2 2\ (4
3.3Die volgende is n skermgreep van die virus ho ax Antichrist
4.110 op die ANTWOORDBLAD KOLOM KOLOM
4.10Keyboard error boodskap met aanskakel Geen lig op sleutelbord dui dat dit nie aan is nie Die p
Q5— Section header —
7.1Voeg veldname in waar aangedui met [ ]. Moet NIE die [ ] hakies insleutel nie
7.2Gebruik die belyning teksomvouing en formate ring soos aangedui in die tabel. Verstel die kolomwydte waar nodig.
7.3entre er ALL E selle vertikaal
7.4Voeg die selle saam of verdeel waar aangedui
7.5Gebruik arsering shading waar aangedui.
7.6Voeg rame in soos aangedui Die buiteraam is drievoudig triple en die binnerame is enkelvoudig.
Q6— Section header —
1.27
12.1KOLOM 1:
12.1.3Voeg ' n teksbok s in onder die hoofopskrif me t ' n hoogte van cm/3,54" en
12.2KOLOM 2:
12.2.4
12.3KOLOM 3:
12.3.4Formateer die teks soos aangedui. Voeg kolpunte in soos aanged ui (Wingdings 172\ Sort eer die kolpuntteks alfabeties
1.5
1.1.1.1. Moet NIE vetdruk gebruik vir enige nommers op vlak 2, 3 en nie 9. Maak seker dat ALL
7.2
7.3
7.4
7.5Moet NIE 'n bladsynommer op hierdie bladsy vertoon nie. 26 pt, vetdruk, belyn regs (6030196 21 Kopiereg voorbehou Blaai om asseblief
8.5ALL vlak 1 opskrifte ALL E vlak
9.1Voeg bladsynommers in bo, ges entre er, in lyn met die EKSAMENNOMMER en VRAAGNOMMER begin met nommer 11. Die bladsynommer moet in vetdruk wees.
10.3Sleutel die teks INDEKS in 16 pt, hoofletters, vetdruk en gesentreer in Voeg 'n ra
Q9— Section header —
9.2Verander die font van die sigblad na Arial 10 pt, behalwe as anders aangedui
9.3Voeg jou EKSAMENNOMMER REKENAARNOMMER en die VRAAG NOMMER i
9.4
9.13.1Belyn die prent met die regterraam van kolom H.
9.13.2Verander die hoogte en die wydte van die prent na 2,54 cm/1"
9.13.3Voeg ' n swart raam om die prent met 'n gewig van 1 pt. 9.
9.1Pas 25% liggrys arsering shading to e op A9 H9
9.1Voeg die kolomme BESKRYWING , STATUS en NOTA in soos aangedui
9.1.1 entre er ALL E opskrifte horisontaal en vertikaal in ry
9.1.2 Verander ALL E opskrifte na vetdruk en omvou teks soos aangedui
9.1Format eer die tyd in A1 A19 soos aangedui op die skermgreep
9.1Gebruik die instruksies hier onder en soos aangedui op die skermgreep. Voeg die formules/funksies in waar letters van die alfabet verskyn om die volgende berekeninge te doen Gebruik ' n funksie om die huidige datum in te voeg
9.2Vertoon die OUDERDOM, SISTOLIES, DIASTOL IES , HARTKLOP GEMIDDELDE SISTOLIESE en HOOGSTE HARTKLOP as heelgetalle
9.2Voeg ALL vertik al e en horis ontal e rame in
9.2Pas die kolomwydtes en ryhoogtes aan om ALLE data te v ertoon soos aangedui op die skermgreep Pas die k antruimtes
9.24Stoor die sigblad as V9A GESONDHEID
9.2
9.1Her win die sigblad V9A GESONDHEID
9.2Verander die vraagnommer in die kopskrif na VRAAG 9B.
9.3Vertoon ry en kolomopskrifte
9.4Vertoon die roosterlyne ( grid lines
9.5Versteek k olomme A, C, E en G.
9.6Versteek die verwysingstabelle in ry 23 to 36. Vertoon die formules
9.9Pas die k antruimtes aan indien nodig sodat die sigblad op EEN landsk apbladsy pas. 9. 10 Stoor die sigblad
9.1Her win die sigblad 9A GESONDHEID
9.2
9.5Plaas ' n enkelraam om die grafiektitel 9. Voeg die volgende astitels in
9.1
10.5Voeg oop rye en teks in soos aangedui op die skermgreep van die sigblad. (6030196 29 Kopiereg voorbehou Blaai om asseblief 10
10.13Sorteer Bedryfskoste en die ooreenstemmende data volgens die Geskatte waarde in dalende volgorde 10 .1 Gebruik die instruksies hier onder en soos aangedui op die skermgreep. Voeg die formules/funksies in waa
10.1Vertoon ALLE geldwaardes as geldeenheid met 2 desimale
10.1Vert oon ALL Jaarlikse Rentekoerse en % van Tota
10.1Voeg vandag se datum gesentreer in as voetskrif
10.1Vertoon ALL rame soos aangedui op die skermgreep Let wel dat die boonste raam van ry 9, 14, 30
10.20Pas die kolomwydtes en ryhoogtes aan om ALLE data te vertoon soos aangedui op die skermgreep. Pas die k antruimtes aan indien nodig 10
10.2
Q9— Section header —
10.5Vertoon die formules
10.6Verander die kolomwydtes en ryhoogtes so dat ALL E formules leesbaar is
10.7Stoor die sigblad as V 10 EGROTING
10.858
11.6Formateer die grafiek area sodat dit ' n enkellyn, swart buitelyn/raam het. 11 Voeg die volgende grafiektitel in: BELAN
1.1(5\
1.2(4\
1.3(4\
1.4.2(2\ (6030196\ Kopiereg voorbehou Blaai om asseblief VRAAG
2.1.6
2.2.210
3.2.2
3.3(2\
3.4(5\ [15] (6030196\ Kopiereg voorbehou VRAAG 4 (FOU15
4.10

Mark Allocation

Total200 marks
Sections10 + 15 + 10 + 61 + 30 + 32 + 27 + 81 + 58 + 11 + 10 + 15 = 360 marks

Paper information

TitleDocument
SubjectRekenaarpraktyk
LevelN6
Document typeQuestion paper
Year2019
MonthJune
Pages37
Downloads2

Examination context

Decade2010s
Years ago7y
SeasonWinter (SH)
Start daySaturday
Exam periodJune 2019
Days since exam2,690

About Rekenaarpraktyk examination preparation

This TVET examination resource can be used as part of a structured revision programme. Past papers are most useful when learners attempt questions independently, work within a realistic time limit, and review their answers afterwards.

How to use this resource for revision

A TVET past examination paper is most useful when it is treated as an active revision exercise. Try the questions yourself before checking the corresponding memorandum. Where you make an error, identify the reason — was it a knowledge gap, a calculation mistake, an interpretation issue, or an examination technique problem?

For stronger examination practice, complete the paper without unnecessary interruptions and keep track of the questions that take the most time. Afterwards, review the memorandum and separate knowledge gaps from mistakes caused by interpretation, calculation, structure, or examination technique.

understanding question requirements
applying subject knowledge
working under time constraints
checking answers
identifying revision priorities

A practical revision approach

Start by completing the resource without looking at the memorandum. Review incorrect and incomplete answers afterwards and make a short revision list based on the areas that caused difficulty.

File details

File size1.2 MB
Pages37
Archived on8 September 2026
File age47d
ContributorFreeMode
Fingerprint984F07FACC13

Questions and learner discussion

Log in to ask a question or leave a review.

No questions or discussions have been posted yet.